Akcesoria opcjonalne

HDGolf to nie tylko doskonałe pomiary i dane. Nasze symulatory to również niedoścignione narzędzie to poprawy gry i codziennego treningu. Klienci są pozytywnie zaskoczeni jak przy pomocy tych narzędzi mogą poprawić swoją grę!

Narzędzia i akcesoria, w tym club fitting, porównanie kijów, analiza wideo, Swing Dynamics i  analiza dynamiki transferu ciężaru ciała są zintegrowane, łatwe w obsłudze i działają za pomocą jednego komputera i interfejsu dotykowego. Technologia Dual Screen pozwala użytkownikom przerzucić informacje z ekranu dotykowego na duży ekran symulatora po naciśnięciu jednego przycisku. Pomiary oraz inne informacje z wszystkich akcesoriów są odpowiednio połączone (np. nagrania z analizy wideo z informacjami o transferze ciężaru ciała i szczegółowymi danymi uderzeń) i przechowywane w bazie danych. Mogą zostać zapisane i dostępne w każdej chwili on-line przy użyciu panelu na utworzonej przez HDGolf stronie internetowej „Pokoju Gracza” (Player’s Locker).


Video Swing Analysis®

Moduł “Video Swing Analysis”, zawierający 2 lub 3 kamery wysokiej częstotliwości (górna i boczna / boczne), panel oświetleniowy, okablowanie i oprogramowanie do analizy swingu golfowego. Moduł ten, podobnie jak pozostałe jest prosty w instalacji.


Swing Dynamics®

Nowy moduł korzysta z zaawansowanej technologii komputerowej analizy obrazu, po to aby analizować w czasie rzeczywistym bardzo dokładne pomiary dynamiki swingu oraz pomiaru giętkości szaftów. W rezultacie sklepy golfowe i producenci kijów moą doskonale dopasować kije dla klientów.

Ten moduł jest łatwy w obsłudze i bezproblemowo integruje się z symulatorem golfowego. Oferuje rozbudowaną serię pomiarów jakie nigdy wcześniej nie były dostępne. Moduł Swing Dynamics mierzy ogólną giętkość kija, jego elastyczność, przyspieszenie głowy kija, maksymalną prędkości główki kija, kąt natarcia i współczynnik obciążenia.


Weight Transfer Analysis®

System analizy transferu wagi gracza

Ten system oferuje kompleksową serię pomiarów równowagi, zebranych w każdym momencie swingu gracza w tym:

  • Balans
  • Transfer wagi
  • Środek ciężkości
  • Tempo

Wszystkie informacje, w tym wzory i wykresy rozkładu masy są prezentowane na ekranie dotykowym i dużym ekranie, dla łatwego przeglądu.

Profesjonalne nakładki – porównanie swój balans z zawodowcami.


Jim McLean 8 Step Swing

Pierwszy na świecie automatyczny system wideo analizy swingu na podstawie programu ” 8 -Step Swing ” oparty na treningu znanego instruktora golfa Jima McLeana .

Jim McLean w swojej karierze uczył ponad 100 graczy PGA Tour, PGA i Senior PGA Tour.  Jego program Osiem Kroków jest najlepiej sprzedającym się DVD ze szkoleniem i książką o golfie w Ameryce . Teraz, używając symulatora HD Golf, każdy może uzyskać dostęp do tej metody treningu który pomógł w treningach jednych z najlepszych golfistów na świecie .

Nasze symulatory zapisują i analizują trening golfisty w czasie rzeczywistym, rozkładając ruch na 8 kroków McLean’a – od ustawienia do końca swingu gofisty. Celem treningu na każdym kroku jest pozostać w ” korytarzach sukcesu” lub strefie bezpieczeństwa, w której ciało i kij trenującego golfisty są w dobrej pozycji, aby optymalnie uderzyć piłkę. Jeżeli zawodnik pozostaje w tych korytarzach, system wskaże kiedy można przejść do następnego kroku w treningu.

System analizy wykrywa również tzw. „ruchy śmierci”. Ruch śmierci, termin ukuty przez McLeana, jest ruchem który może „uśmiercić” Twoją grę albo jest bardzo daleki od ideału – powoduje, że nie można uderzyć w piłkę poprawnie. Gdy system wykryje, że ustawienie golfisty lub jego swing są poza „korytarzem sukcesu”, automatycznie poinformuje golfistę i przedstawia mu z odpowiednie nagranie wideo „wirtualnego” Jima McLeana, jak również niektóre inne wnioski, treningi i porady, aby poprawić dany element gry.

„Step by step, a golfer is able to perfect every element of his swing.”

 – Jim McLean